درباره گروه تخصصی وبنا

ویژگی های ساخت سایت حرفه ای
ویژگی‌های بسیاری برای ساخت وب سایت ماهر در حیث گرفته می شود اما بخش اعظمی از کارشناسان بر ویژگی‌های پایین واقعه نظر دارا‌هستند .

پباده سازی گرافیک

طراحی گرافیک در سایت حرفه‌ای بایستی به وسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت پذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در لحاظ میگیرد . او آشنایی خیر از رنگ‌ها دارااست و با توجه به دسته کسب‌وکار و انگیزه آن , رنگ‌های متناسب را انتخاب مینماید . ضمنا اعتنا داراست که یوزرها به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحات مورد نظر خود دسترسی داشته باشند . این مسئله مخصوصا زمانی اهمیت دارااست که قالب تارنما به صورت اختصاصی طراحی شود .

سرعت مطلوب

معمولا کاربران شکیبایی توقع کشیدن برای لود شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت تحت داشته باشد به زودی بسیاری از یوزرها خویش را از دست خواهد اعطا کرد . از این گذشته , سرعت وب سایت یکی از کارداران موءثر بر بهبود بهینه سازی وب سایت هم میباشد . دست اندرکاران زیادی بر سرعت تارنما تاثیر می گذارند . مواقعی مثل عصر پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت وب سایت حرفه‌ای تمامی این کارداران در حیث گرفته می گردند تا سایت در کوتاه‌ترین روزگار ممکن بار گذاری شود .

طراحی ریسپانسیو

یکی مهم‌ترین ویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بخش اعظمی از کاربران با به کارگیری از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها تماشا می نمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با تمامی دستگاه‌ها سازگار می کند و در سود در تمامی دستگاه‌ها به خیر و خوبی اکران داده میگردد . در این صورت یوزرها میتوانند به راحتی اسکرول یا این که زوم نمایند , به صفحه های متفاوت بروند و متن ها را بخوانند . در طراحی سایت حرفه ای این نکته مطلقا می بایست در لحاظ گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های طراحی سایت حرفه ای

راجع به رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی گفته شده شده‌است با این وجود بسیاری از افراد هنوز هم این دو معنا را به جای هم به کار می‌برند! خواسته از تجربه کاربری احساس و حالی است که استفاده کننده در تعامل با وب سایت شما به دست می‌آورد . طراح UX در امر کاربران تحقیق می‌کند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و آن گاه با تحلیل این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را طراحی مینماید . وی مشخص و معلوم میکند که کاربران چه طور و از چه مسیری به اطلاعات مورد نظر خود برسند .

منظور از رابط کاربری همه صفحه ها و المان‌هایی مثل دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با تارنما از آنها به کار گیری می‌نماید . طراح UI مسئولیت تولید نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارااست .

نیازی به بیان کردن وجود ندارد که در ساخت وب سایت ماهر بایستی عناصر رابط کاربری و تجربه کاربری تماما در لحاظ گرفته شود و وبسایت می بایست مبنی بر تحلیل‌های ظریف آن‌ها پباده سازی شود .

بهینه سازی وب سایت یا سئوی سایت برای موتورهای جست و جو

سئو در سطح های متفاوتی انجام می‌شود . شرکت‌ها بایستی سایتی را به شما تحویل بدهند که از لحاظ فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از بهینه سازی وب سایت در سطح محتوا انجام می‌گردد . به کار گیری از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای کیفیت خوب تاثیر بسیاری در ارتقاء تعداد بازدیدکنندگان و بهبود جايگاه سایت در صفحه حاصل گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارااست .

بعضا از شرکت‌های طراحی وب سایت حرفه ای خدمات سئو را نیز به مشتریان خویش ارائه می دهند . اعتنا داشته باشید که انتخاب لغات حیاتی مناسب و ارائه محتوای کیفیت عالی از مهمترین مشخصه‌های وبسایت حرفه ای می‌باشند و نقش مهمی در بهبود سایت شما دارا هستند . خوب تر است این کار را به اشخاص متخصص بسپارید .

رئیس راحت

فرقی ندارد از کدام لهجه برنامه‌نویسی یا این که سیستم مدیریت محتوا به کارگیری میکنید , درهرحال یکی ویژگی ها طراحی سایت حرفه ای سیستم یا پنل مدیر معمولی و آسان است . بخش رئیس باید به گونه‌ای طراحی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار نماید . مدیر سایت بایستی بتواند به راحتی محتوای متبوع خویش را به راحتی لود کند و اصول بهینه سازی سایت را در بخش‌های متعدد به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب سایت حرفه ای
نمیتوان قیمت دقیقی برای ساخت سایت ماهر اعلام‌کرد . شرکت‌ها طبق توصیه شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای وبسایت در لحاظ گرفته‌اید , هزینه و مقطع مجال پیاده‌سازی را معلوم مینمایند . نکته صریح این است که برای داشتن یک وبسایت حرفه‌ای باید هزینه بیشتری بپردازید به دلیل آن که یک


در دنیای ساخت سایت اسامی و گونه های متنوعی مطرح می شود . از ساخت سایت اختصاصی گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های فراهم و … . تفاوت بین این گونه های در ذهن اکثری از یوزرها سوال ایجاد می نماید . در‌این نوشته‌علمی به بازنگری معنای طراحی وب منحصر میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های فراهم ابلاغ خوا هیم کرد .

سایت منحصر چیست؟
اولین نکته راجع‌به سایت‌های منحصر به فرد این است که در پباده سازی آن ها از سیستم‌های مدیریت محتوای آماده , نظیر وردپرس یا این که جوملا به کارگیری نمی‌شود . این سایت‌ها از آغاز با کدنویسی در دور و اطراف برنامه‌هایی مانند PHP یا این که ASP . NET پباده سازی میگردند .

بدین ترتیب شفاف میشود که پباده سازی قالب منحصر ارتباطی با ساخت سایت مخصوص ندارد . گاهی ممکن است کمپانی وبسایت را بر پایه سیستم مدیر محتوای آماده‌ای مثل وردپرس بسازد ولی قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما پباده سازی کند . یعنی از قالب‌های بدون پول وردپرس یا قالب‌هایی که قبلا در کمپانی طراحی شده بوده است , استفاده نکند .

زمینه دیگری هم وجود دارد که در آن , کمپانی با به کار گیری از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای جور مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . برای مثال نمونه‌ای از یک تارنما فروشگاهی پباده سازی می‌نماید و آن را به مشتریان مختلف میفروشد . دراین‌صورت , کدهای وبسایت برای کمپانی اختصاصی است و به یک مشتری خاص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این سایت دسترسی ندارند .

در شرایط دیگر , کمپانی یک سیستم رئیس محتوای منحصر به فرد برای خویش می‌سازد و تمامی سفارش‌ها را در این محفظه پباده سازی می‌نماید . سیستم‌های رئیس محتوای عمومی مانند وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا هستند که بخش اعظمی از آن‌ها در بخش اعظمی از مورد ها آیتم به کارگیری قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیر محتوای منحصربه‌فرد این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین علت در آن‌ها می‌توان با‌گاز به داده ها دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سوی دیگر به علت احاطه کمپانی بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند .

در صورتی‌که سایت‌های مهیا شرکت‌ها تجهیزات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر علتی یک تارنما با کدنویسی منحصربه‌فرد بخواهید , شرکت صفر تا صد تارنما را اختصاصا برای شما پباده سازی می نماید . در‌این‌حالت‌ همه بخش‌های تارنما , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری صرفا برای شما پباده سازی شده است و نمونه دیگری از آن نیست .

تفاوت طراحی وب مخصوص با سایت‌های فراهم
تفاوت طراحی وب اختصاصی با وبسایت های مهیا

با مباحثی که مطرح شد احتمالا تا کنون تفاوت در بین سایت‌های منحصر به فرد و سایت‌های مهیا را فهم کرده‌اید .

سایت‌های گروه تخصصی وبنا آماده مبنی بر سیستم‌های رئیس محتوای جهانی نظیر وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته میگردند . در‌این حالت شرکت‌ها مجبور نیستند همگی چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت ساخت وب سایت بیشتر خواهد بود .
در طراحی وب منحصر به فرد , شرکت‌ها با اعتنا به سبک و تجهیزات مورد‌علاقه خویش , یک لهجه برنامه‌نویسی را تعیین میکنند و بر طبق آن , همه جزئیات وبسایت را پباده سازی می‌نمایند .
در طراحی سایت اختصاصی فرصت و نیروی انسانی بیشتری صرف می‌گردد . به طور معمول این گونه از پباده سازی هنگامی به کار میرود که سایت‌های آماده ویژگی‌های مورد نظر کارفرما را نداشته باشند .
هزینه ساخت وب سایت مخصوص
مانند همه انواع دیگر , هزینه طراحی سایت اختصاصی هم به امکانات و ویژگی‌های تارنما وابسته است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این دسته سایت‌ها باید بپردازید بیش تر از هزینه سایت‌های آماده خواهد بود . برای داشتن یک تارنما با طراحی اختصاصی بایستی هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در حیث بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “درباره گروه تخصصی وبنا”

Leave a Reply

Gravatar